Eerste naam Boulevard 2026

Geliefde maker Schweigman& komt in augustus terug naar Den Bosch met een locatievoorstelling. Het Utrechtse gezelschap stond eerder al op Boulevard met de voorstellingen Eros [2022] en Binnenste Buiten [2024]. Dit jaar bestaat het gezelschap 20 jaar en hebben ze samen met beeldend kunstenaar Zoro Feigl, slagwerkgroep HIIIT en instrumentenmaker en componist Gemma Luz Bosch gewerkt aan een bijzondere locatievoorstelling die je uitnodigt om terug te gaan naar de essentie.

 

Lichaam, landschap en live muziek


Voor Klei creëerde Zoro Feigl een aards en onvoorspelbaar kleilandschap. Hierin geven de performers van Schweigman& zich over aan het ritme, de zindering, het gewicht en de vergankelijkheid van de klei. Soms smelten klei en lichaam samen en voelt de klei geborgen en vertrouwd. Op andere momenten wordt het een strijd. Grotere krachten van het landschap lijken het over te nemen. Slagwerkers van HIIIT bespelen de keramische instrumenten van Gemma Luz Bosch, waardoor een klankwereld van klei en water ontstaat.

 

“Deze tijd vraagt om bijeen te komen, om te luisteren naar dat wat gehoord en gevoeld wil worden vanuit de onderlagen van ons bestaan. Hoe luisteren we weer naar de signalen van ons lichaam en van de aarde?” – Boukje Schweigman

De voorstelling Klei is een zoektocht naar de oeroude connectie van mens en klei, in al haar schoonheid, strijd en verwondering. De voorstelling is een uitnodiging om terug te gaan naar de essentie. Hoe verhouden wij ons tot ons lichaam? En tot het land waar we op leven?  

Laat je onderdompelen in de muzikale en zintuiglijke kleiwereld.  
 

Kom je Klei bezoeken?

We begrijpen dat je nu het liefst direct jouw kaarten wil kopen, maar we vragen nog even je geduld. De kaartverkoop start op dinsdag 23 juni om 12.00 uur. Vrienden van Boulevard krijgen op donderdag 18 juni al toegang tot de kaartverkoop. Op donderdag 18 juni maken we ook het hele programma bekend.

Word je ook Vriend van Boulevard?