De Herontdekking van de Hemel
zo 10 aug 2025
Manu van Kersbergen, .multibeat en Tribe | [NL]

Locatie
Theater aan de Parade/Pleinzaal
Speelduur
75 min.
Entreeprijs
€ 21
Prijs Vriend
€ 19
Genre
Muziektheater, Spoken word
Datum
zo 10 aug 2025
Taal
Nederlands
Toegankelijkheid
geschikt voor blinden en slechtzienden
Extra informatie
Stroboscoop
'De Herontdekking van de Hemel' is een mix van spoken word, poëzie, soulvolle hiphop en jazz.
"De 'Herontdekking van de Hemel' was voor mij een emotionele reis vol herkenbaarheid. Als moeder raakte de verhalen over zijn gezin en wat hij zelf als kind heeft meegemaakt mij diep. Met zijn woorden en muziek brengt Manu je hoop, juist ook bij intensere thema’s. Hij is een echte woordkunstenaar en de muzikanten van .multibeat spelen zo enorm goed dat je jezelf helemaal kan verliezen in de energie en kracht die het samen brengt. Het gaat van spoken word, naar emotionele en persoonlijke verhalen, naar verliezen in de muziek, het licht en verwondering en herkenning. Alles wat je hoopt bij theater te ervaren zit in deze voorstelling." - Maartje
'De Herontdekking van de Hemel' is genomineerd voor de Theo d’Or voor meest grensverleggende podium prestatie. Uit het juryrapport: "Manu van Kersbergen is een vormvernieuwer die zijn verhalen vertaalt naar muziek, taal en performance. Alleen al in de wijze waarop hij het podium betreedt, wordt het evident dat hij iets op zijn hart heeft. Via 'De Herontdekking van de Hemel' heeft Van Kersbergen het kanaal gevonden om dat met het brede publiek te delen. En dat doet hij met een hoge mate van verbeeldingskracht en taalvaardig vakmanschap, versterkt door zijn innemende persoonlijkheid en muziekcollectief .multibeat bestaande uit Thijs van Zutphen, Boudewijn Pleij en Aron Smit. Van Kersbergen wordt gedragen door de muziek en maakt de poëzie en woordkunst breed toegankelijk. Hij heeft een krachtige podium–aanwezigheid, die hij bij gevoelige onderwerpen passend weet om te zetten in kwetsbaarheid."
Over de maker
Manu van Kersbergen is een boegbeeld van de Nederlandse spoken word scene. Zijn werk werd recent onder meer genomineerd voor de Annie M.G. Schmidtprijs. Samen met het muzikale trio .multibeat – Boudewijn Pleij (toetsen), Thijs van Zutphen (bas) en Aron Smit (drums) – maakt hij een unieke cross-over van tekst en compositie.
“Woordkunstenaar Manu zet met muziekcollectief .multibeat een magistraal stuk neer. Zijn poëtische woorden kunnen we in tijden van crisis allemaal goed gebruiken.”
“Taal is een machtig wapen. Je kunt er werelden mee opbouwen, maar ook met het grootste gemak weer mee afbreken. Taal is honingzoet en verschrikkelijk giftig. Manu van Kersbergen onderzoekt in een bedwelmende voorstelling de uithoeken van taal, beseft dat hij daardoor in een mijnenveld terecht komt en laat het publiek naar adem happen.”
Het lied De constructie werd genomineerd voor de Annie MG Schmidtprijs. Uit het juryrapport: "De opbouw van het lied is geraffineerd. Zoals in de tekst religie naadloos overgaat in politiek, zo versmelten in de uitvoering r&b, hiphop, koorzang en kleinkunst. Deze spoken word verdrinkt niet in pose en valse pretentie. Het betoog is glashelder."
Credits
Tekst en performance Manu van Kersbergen
Compositie .multibeat
Bass Thijs van Zutphen
Toetsen Boudewijn Pleij
Drums Aron Smit
Koor Tribe
Foto Pepeditss
Coproducent Productiehuis Melkweg Paradiso, Marketing: DOX
Bekijk ook
De Herontdekking van de Hemel - met tolk NGT

Voorstelling