Aftermovie Theaterfestival Boulevard 2026
Hoe vang je elf dagen festival met 100 voorstellingen en 111.000 bezoekers in één video?
17 augustus 2026

17 augustus 2026
Boulevard is een tijdelijke gemeenschap, waarin iedereen een unieke plek heeft: de bouwer die al een week bezig is met het sjouwen van de honderden buizen, de schoonmaker die elke ochtend het plein klaarmaakt voor een nieuwe festivaldag, de actrice die haar stem opwarmt in het steegje om de hoek vlak voor de eerste voorstelling, het Boulevard teamlid die benieuwd rondloopt om te zien hoe het publiek reageert, één van de 270 vrijwilligers die dit jaar voor het eerst verwachtingsvol aan haar eerste dienst begint en de bezoeker die met zijn kind op zijn schouders staat te kijken naar een voorstelling.
Boulevard 2026 bood circa 100 verschillende voorstellingen, concerten en installaties op het (snij)vlak van theater, dans, circus, woordkunst, muziek en beeldende kunst, waaronder 20 premières. Grote publiekstrekkers waren dit jaar het internationaal gerenommeerde Lost Dog's Ruination, Badke(remix) van Amir Sabra & Ata Khatab - laGeste | Stereo48, The Harvest of Broken Promises (Pankaj Tiwari / CAMPO), Klei van Schweigman& i.s.m. Zoro Feigl en HIIIT en de voorstelling Romeo & Julia van Het Scheldenoffensief & Comp. Marius. De tentjes op het festivalplein verkochten uit en er werd reikhalzend uitgekeken naar de tweede helft van de week voor het studentenprogramma Future Feels/Club Felix. Jong en oud wisten hun weg naar Tent Paars – dé plek voor street culture – goed te vinden.
Theaterfestival Boulevard werkt al jaren aan een festival waarin zoveel mogelijk mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen. Dit jaar waren er onder meer 14 programmaonderdelen in Nederlandse Gebarentaal of met NGT-tolken, drie prikkelvriendelijke ontvangsten, drie voorstellingen met blindentolk, vierhandentolken voor doofblinde bezoekers, Meet & Feel-sessies en een brailleplattegrond. De samenwerking met de dovengemeenschap werd verder verdiept: dove mensen waren betrokken bij voorstellingen, contextprogramma's en het festivalteam, dat dit jaar een dove collega toegankelijkheid verwelkomde. Het Gebarencafé bij de Hertog Jan La Tramontana bar trok met voorstellingen en een talkshow in NGT ruim 300 bezoekers.
Financiële toegankelijkheid bleef eveneens een uitgangspunt, met gratis programmaonderdelen voor onder meer nieuwkomers en ruim 500 Geef een Toegift-kaartjes. Deze inzet reikt verder dan het festival zelf. Onder meer via Lijn73 werken makers, bewoners en partners het hele jaar aan projecten gebaseerd op duurzame relaties en gedeeld eigenaarschap. Dit jaar met Stormkamer/Hanna van Mourik Broekman, Guilherme Miotto/Corpo Máquina Society en King Sisters.
Onder de noemer Geestelijk Noodpakket ontwikkelde het programmateam dit jaar een context programma bestaande uit onder andere werksessies, nagesprekken en een verdiepende talkshow. Zo werd er, in samenwerking met Mezrab, een storytelling-workshop gegeven door Sahand Sahebdivani rond de vraag "wanneer was een moment dat je dacht: ik moet nú iets doen?" De verhalen die hieruit ontstonden werden later in het festival gedeeld tijdens de talkshow.
Het festivalplein is geoptimaliseerd met duidelijke signing, om bezoekers te helpen kiezen en inspireren. Op het IK MAAK MEE-plein was het van 's ochtends tot 's avonds een komen en gaan van jonge bezoekers t/m 10 jaar, die er een cape versierden, kastelen bouwden met dozen en sprokkelroutes over het plein deden; een groot succes. Wat niemand kon weerstaan dit jaar: de Boulevard-plaktattoo. De kleurrijke gezichtjes van het campagnebeeld van Rogier Roeters gingen als een lopend vuurtje over het terrein en sierden al snel de armen van bezoekers, van klein tot groot.
Boulevard bedankt haar bezoekers en alle betrokkenen voor deze 42e editie. Ook tijdens de verschroeiende hitte, wisten veel mensen hun weg naar de voorstellingen en het plein te vinden. Volgend jaar staat de 43e editie gepland van do 5 t/m zo 15 augustus 2027.















Hoe vang je elf dagen festival met 100 voorstellingen en 111.000 bezoekers in één video?
17 augustus 2026

Artikel, Persberichten
Dit jaar ontvingen we dagelijks diverse journalisten en redacteuren op Boulevard, vanuit landelijke en lokale media. Er werd geschreven over het festival zelf, thema's van voorstellingen en diverse recensies en beschouwingen werden gedeeld.
17 augustus 2026

Nieuws, Persberichten
Theaterfestival Boulevard werkt aan een festival waarin zoveel mogelijk mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen. Dat vraagt niet alleen om praktische voorzieningen, maar ook om een manier van werken waarin verschillende perspectieven, ervaringen en vormen van deelname vanzelfsprekend zijn.
17 augustus 2026

Artikel, Nieuws