Panorama Scala

Het Zuidelijk Toneel/Cargo/Oostpool-Meneer van Ooyen

< terug naar programma overzicht
Illustration

Foto: Kirst

Meneer van Ooyen

Wie herkent het niet? De onbescheiden nieuwsgierigheid en stille huiver als de intercity juist voor Amstel de Bijlmerbajes passeert. Hoe zou het daar binnen zijn? Kijk, daar loopt iemand op de luchtplaats. Wat zou hij gedaan hebben? Hoe lang moet hij nog zitten? Theatermakers Marcel Osterop en Sanne den Hartogh zochten naar antwoorden op deze onuitgesproken vragen. Op de enige plek waar ze te vinden zouden zijn: in de Bijlmerbajes.

Hoge grijze gebouwen, een gonzende snelweg en een bord van de Burger King. Dat is het dagelijkse vergezicht van meneer Van Ooyen, frequent Bijlmerbajesbewoner, veelpleger, drugsverslaafde. Gedurende twee jaar interviewden Marcel Osterop en Sanne den Hartogh hem, de scharrelaar die ze normaal gesproken liever zouden mijden. Hoe kon het zo ver komen met hem? En waarom telkens weer?

De interviews vormen de basis voor de muziektheatervoorstelling Meneer van Ooyen, een vertelling over twee werelden die elkaar nooit zullen kruisen: de wrede, maar ook sensationele - die van de overlevende kruimelaars, continu azend op geld en drugs, gevangenis in, gevangenis uit. En de gecultiveerde, smetteloze - die van twee nette theaterjongens, vooral bezig zijn met vrienden, kunst en sporten. In Meneer van Ooyen kruipen de twee acteurs in het hoofd van de gedetineerde en proberen zij zich te verplaatsen in zijn leefwereld - begeleid door de muziek van William Bakker, die deze theatrale achtbaan nog meer hoogte, diepte en snelheid geeft.

Theaterroutes
Deze voorstelling maakt op 14 augustus onderdeel uit van de Theaterroutes. De route bestaat uit o.a. een maaltijd van streekproducten en een inleidend gesprek met de maker van de voorstelling.

Deze route start om 17:30 uur vanaf de expositie Ergens & Overal van TIN op het festivalplein. Je bestelt een route via "kaarten bestellen" rechts bovenaan de pagina.

Credits
Tekst en spel: Marcel Osterop en Sanne den Hartogh/ regie: Roeland Hofman/ muziek: William Bakker.


Twee van de belangrijkste Brabantse theaterhuizen gaan hokken! Tijdens Theaterfestival Boulevard 2010 bewonen Productiehuis Brabant en Het Zuidelijk Toneel samen Het Huis van het Zuiden, een voor deze gelegenheid speciaal gecreëerd samenwerkings- en samenlevingsverband in Pand 18 (Josephstraat 18).

Samen presenteren ze daar een bont palet (Brabantse) voorstellingen: Het Zuidelijk Toneel speelt er Nannies only, dochtergezelschap Cargo presenteert de muziektheatervoorstelling Meneer van Ooyen. Productiehuis Brabant brengt Wie van Karin Netten en Toen wij nog deden alsof de snelweg een rivier was, naar een nieuwe tekst van Anna van der Kruis.

Dagelijks staat de deur van Het Huis van het Zuiden tussen 17 en 23 uur wagenwijd open voor een uitgebreid randprogramma met speeddates-met-de-medewerkers, nagesprekken, debatten, exposities en meer. Kom binnen!

Meer informatie

Datum en tijd
  • 11 t/m 14 aug, 20:00u
Speelduur
  • 75 min.
Locatie
Bereikbaarheid
  • Loopafstand
Faciliteiten
  • Toiletvoorzieningen aanwezig
  • Horeca afwezig
Bijzonderheden
  • Toegankelijk voor rolstoelhouders
Prijs
  • € 8
  • € 38 (Route op 14 aug)
Video's bekijken
Reageer >

Bezoekers over Het Zuidelijk Toneel/Cargo/Oostpool-Meneer van Ooyen

Schrijf een reactie